Dünyanın en şifalı suyu Türkiye’de çıktı. Araştırmalar tamamlandı işte adresi

Bilimsel araştırmalar sonrasında kanıtlanan dünyanın en şifalı suyunun Ankara’nın Ayaş ilçesinde olduğu ortaya çıktı. Ankara’nın Ayaş ilçesi ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Burada bulunan doğal kaynak suyunun, dünyanın en şifalı suları arasında olduğu ise, birçok Ankaralı tarafından bilinmiyor.

Şifalı su araştırmaları bazı zamanlar yapılırken, konuyla ilgili yanıt, Ankara Ayaş’tan geldi. Yapılan tüm araştırmaların sonrasında en şifalı su Türkiye’nin başkentinde ortaya çıktı.

İlçenin dört bir yanı, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle dikkatleri üzerinde toplarken, Ayaş’ta ölçümler yapıldı.

Ankaralıların pek bilmediği ancak şehri ziyaret etmeye gelenlerin muhakkak uğradığı şifalı suya rağbet, her geçen gün artıyor.

Ayaş’ta bulunan şifalı suyun kaynağının neresi olduğu da araştırmaların konusu oldu. İncelenen bu suyun, birçok şeye iyi geldiği belirtilirken, suyun birçok derde deva olduğu, Ayaş’ta yaşayan vatandaşlar tarafından ifade edildi.

Bilimsel araştırmaların ardından, Ayaş İçmece ve Kaplıcaları’nın 2 bin yıllık bir kaynak olduğu öğrenilirken, yalnızca 129 yıldır şifa amacıyla kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x